V čem se liší nový Opel Mokka od svého předchůdce?

Opel Mokka se z SUV změnil na kompaktní městský hatchback s mírně zvýšenou stavbou, výrazným sebevědomým designem a s širokými možnostmi individualizace. Vypadá to na znovuzrození značky Opel a opětovné vrácení se k těm největším prodejcům na světě.

Značka Opel, která patří od roku 2017 do koncernu Groupe PSA nebyla poslední dobou příliš výrazná. Automobily, původně stavěné na technice General Motors se postupně, ale jistě blížily ke konci svého životního cyklu a nové modely s technikou od PSA sice nabízeli potřebnou praktičnost a měly racionálně navrženou skladbu motorů, ale nestačili svou vizuální stránkou a osobitostí, a to zejména kvůli rozdělení vývoje mezi dva koncerny.

Nejnovější modely situaci na trhu zcela mění. Již v roce 2018 představená studie Opel GT X Experimental a následně představené sériové verze druhé generace modelu Mokka a také modernizované provedení SUV Crossland.

Oba výše zmiňované modely dostali novou masku označovanou jako Opel Vizor, která se nechala inspirovat minulostí. Avšak provedením a svým výrazem jde o naprosto současné řešení s vlastním stylem a charakterem. Velice jednoduchý tvar masky, která propojuje černou plochu a světlomety, a dává jim jasné ohraničení, má za účel hlavně zjednodušení vzhledu přední části vozu. Za zmínku stojí podélný výstupek uprostřed kapoty, který vhodně ladí s malým zoubkem ve spodní části masky, ukazujícím na zjednodušené logo Opelu.

Při reálném seznámení s novou Mokkou ale zaujme i její ­ celková kompaktnost s vyváženými proporcemi a důvtipně se rozšiřujícími boky v zadní části vozu. Celkově tedy nová Mokka, která je oproti předchůdci o 124 mm kratší a současně o 10 mm širší a o 124 mm nižší, působí moderním, a přitom svěžím dojmem.

Ona svěžest u nových typů vozidel značky Opel je podporována i různými variantami lišícími se nejen výbavou, ale také provedením. Například varianta GS Line je laděná do sportovního duchu, kdežto provedení Ultimate je navržena jak spíše luxusní typ.

Velikou změnou je převážně, že si zákazníci mohou navolit kontrastní barvu střechy. Na výběr je černá, bílá nebo červená barva, přičemž ji lze doplnit o černé, chromované nebo červené lišty zvýrazňující tvar střechy nad bočními okny. Při výběru lze sáhnout i po černé kapotě motoru. Celkově jsou zářivější než obvykle i nabízená barevná provedení. Rozmanité možnosti individualizace jsou současně připraveny i pro interiér.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4