Rybářské oblečení – jak správně vybrat a na co nesmíte zapomenout?

Hledáte vhodné rybářské oblečení jako pravý milovník rybolovu? Chcete si nakoupit celou výbavu od hlavy až k patě nebo vám chybí jen něco? Výběr rybářského oblečení je dnes už opravdu velký a každý si zvolí to své. Ať už patříte mezi náročné zákazníky nebo se rybaření věnujete volnočasově, tak na rybářském e-shopu Pod Hladinou najdete všechny potřebné věci na jednom místě, co správný rybář chce a potřebuje.

Na výběru vhodného rybářského oblečení si dejte opravdu záležet. Sumce, kapry a další ryby nebudete vždy chytat za toho nejlepšího počasí. Častokrát prosedíte v dešti a zimě spoustu hodin a špatná volba oblečení se vám rozhodně nevyplatí. A nakonec dříve než chytíte svůj nejlepší úlovek, budete například na kost promočeni díky nečekanému dešti. Vyhněte se takové nepříjemné situaci. Na co při volbě rybářského oblečení tedy myslet?

Termo prádlo je základ

Rozhodně vrstvěte a volte kvalitu. Pokud chcete rybařit skoro za každého počasí, rybářské oblečení musí mít odpovídající vlastnosti této skutečnosti. Jako první nezapomínejte na kvalitní termo prádlo. V létě se postará o odvádění potu a v zimě vám díky němu nebude zima.

Lepší více pohodlných vrstev rybářského oblečení než jeden hrubý nepraktický kabát 

I když chcete v zimě zůstat v teple, zvolit si jeden obrovský kožich, ve kterém se ani nepohnete, rozhodně není cesta správným směrem. Volte raději pohodlnější a praktičtější vrstvení. Druhá vrstva (střední vrstva) by měla být například mikina, svetr či bavlněná košile s dlouhým rukávem.

Dobrým tipem je vybírat rybářské oblečení ze sekce „kaprařské“. Takové oddělení oděvu je totiž vhodné do extrémních podmínek. A tak máte jistotu, že zůstanete vždy v suchu.

Poslední svrchní vrstvu volte NEPROMOKAVOU, případně v některých měsících poslouží i větru vzdorná bunda. Ale nepromokavou variantou na rybách nikdy nic nezkazíte. Navíc budete připraveni i na nečekaný déšť nebo jinou nečekanou situaci.

Nepromokavé kalhoty i boty 

Pokud si chcete rybaření užít a neřešit nepříjemnosti, myslete na pohodlnou obuv, která je zároveň i nepromokavá. Taktéž se budete prodírat ne vždy ideální terénem, proto sáhněte raději po pevnější obuvi.

U kalhot jsou dobrou volbou brodící kalhoty, neboli „prsačky“. Ty ale nejsou vždy nutností, každopádně v chladnějších měsících a zejména při chytání rovnou z vody poslouží výborně.

Dále taky uvažujte nad výběrem vhodných barev do přírody. Na to už ovšem zpravidla myslí výrobci oblečení. Rybářské oblečení s dostatkem kapes a dalších poutek vám také v mnoha ohledech vypomůžou. Budete mít vše na dosah. Rozšířit výbavu rybářského oblečení dál můžete o kvalitní rukavice, čepici, vestu, kšiltovku i teplé ponožky. A hlavně vždy volte kvalitní oblečení, jehož vlastnosti oceníte nejednou.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4