Chcete prodat firmu? Nečekejte, až se dostanete do problémů

 person using laptop on white wooden table

Čekat na prodej firmy až do momentu, kdy se dostáváte do problémů a nejste schopni je řešit není nejlepší řešení. Proč je lepší prodávat společnost v době růstu?

Je to pro Vás nejvýhodnější

Prodávat firmu v době růstu je pro její majitele nejvýhodnější. Nemusíte také prodat celou firmu, ale třeba jen část jejího podílu. V takovémto případě budete moci podnik vést dál a také budete nadále jeho majiteli. Pokud tedy máte v hlavě tyto slova "chci prodat firmu", pak se nad nimi raději pořádně zamyslete.

Nejste pod tlakem

Pokud se rozhodnete prodat firmu, až když Vám už teče do bot, pak se budete rozhodovat pod tlakem. Budete se snažit co nejrychleji najít vhodného kupce. A dost možná také budete ochotni slevit z požadavků, za kterými byste si jinak stáli. Proto je lepší se k tomuto kroku odhodlat o dost dříve. Budete mít tak čas a klid si vybrat vhodného kupce, který bude splňovat Vaše podmínky.

Důvody prodeje firem

Důvodů k prodeji společnosti může být mnoho. Patří mezi ně např. špatně řízená expanze na zahraniční trhy. Dalším důvodem může být také to, že její majitel nemá možnost ji předat svému nástupci, kterého velmi často nemá. Důvodem k prodeji mohou být také špatné vztahy mezi vlastníky, nepříznivá situace na trhu, zdravotní či psychické potíže způsobené nadměrným stresem nebo třeba změna osobních priorit a životní filozofie.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4