Vydejte se na lov s nočním viděním Pulsar

Noční vidění Pulsar by měl mít ve své výbavě každý myslivec, profesionál ale i příslušník bezpečnostní služby. Tento přístroj se stane vaším věrným společníkem na každé noční výpravě, kde budete potřebovat vidět stejně dobře jako za dne. Připravili jsme si pro vás článek, kde vám tento přístroj se všemi jeho vlastnostmi blíže představíme a napomůžeme tak vašemu rozhodování, zda se vyplatí si noční vidění pořídit.

Jak noční vidění Pulsar funguje

Noční vidění Pulsar je přístroj, jež využívá zbytkové světlo, které již lidské oko nedokáže stejně dobře zpracovat jako přes den. Do trubice fotonásobiče putuje svazek fontů, které se zde mění na elektrony. Tyto elektrony poté projdou elektro-chemickým procesem, díky kterému se znásobí a usměrní k fosforové obrazovce. Elektrony jsou po takovém zpracování proměněny v světlo, které lze vidět v samotném hledáčku. Tato světelná zobrazení mohou být v každém zařízení jinak barevná, například značka Pulsar nabízí ve svých zařízeních až 8 barevných režimů.

Noční vidění Pulsar

Hlavní podstatou nočního vidění Pulsar je unikátní spojení speciálně konstruované optiky a elektro-optického zesilovače obrazu, který vám poskytne obraz vysokého rozlišení bez jakéhokoliv zkreslení a s geometricky přesným rozložením v celém zorném poli. Jedná se o jedinečnou technologii, jež je patentována a naleznete ji tak pouze v přístrojích výrobce Yukon Advanced Optics. Noční vidění Pulsar má navíc hermeticky uzavřené tělo, díky kterému je možné zařízení používat i za nepříznivého počasí, jako je déšť, mlha, písečné bouře, prašné prostředí atp.

Infračervený přísvit nočního vidění Pulsar

Přístroje je také vybaven silným dálkovým infračerveným přísvitem s technologií tunelového efektu, kdy je energie záření soustředěna do rovnoběžného svazku a dokáže tak dosáhnout maximální vzdálenosti. Díky infračervenému osvětlení tak lze velmi účinně pozorovat i na větší vzdálenost při nedostatečném zbytkovém osvětlení pozorovat detaily.

Jak se ovládá noční vidění Pulsar

Zřízení se ovládá pomocí jednoho vypínače, díky kterému jej můžete jak zapnout, tak i vypnout nebo spustit infračervený přísvit. Aby však nedošlo k nechtěné aktivaci infračerveného přísvitu a k nežádoucímu demaskování pozorovatele, je vypínač chráněn bezpečnostní pojistkou.

Příslušenství k nočnímu vidění Pulsar

Na přístroji naleznete dvě montážní lišty, které slouží pro instalaci pomocných zařízení. Můžete si tak na své zařízení přidat další vysoce výkonné přísvity Pulsar, které mají plynulou regulaci výkonu a regulaci šíře paprsku, která lze ovládat otáčením objektivu. Pro stabilní držení zařízení můžete využít také závit na stativ.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4