Moderní typy postelí a jejich výhody

Chcete si v noci pořádně odpočinout? Pořiďte si kvalitní moderní postel do ložnice. Projděte si přehled nejprodávanějších druhů s jejich hlavními výhodami.

Klasické i atypické dvoulůžko

Manželské dvoulůžkové postele si běžně pořizují i jednotlivci, kteří touží po spánku na větší ploše. Standardní dvoulůžka pro klasické matrace mají velikost 180×200 cm. Seženete i širší variantu 200×200 cm, nebo naopak užší, pro matraci 160×200 cm.

Podtypem běžného dvoulůžka je tzv. královská postel. Bývá vyšší a celkově robustnější s majestátním vzhledem. Designéři je navrhují tak, aby k sobě měly páry co nejblíž. Představují tedy ideální řešení třeba pro novomanžele.

Na největším lůžku pravděpodobně lehávali kalifornští králové. California king se totiž jmenuje nejširší postel na světovém trhu.

VÝHODY DVOULŮŽEK

  • výhodnější cena oproti jednolůžkovým postelím
  • více prostoru
  • výběr z několika velikostí

Před koupí postele si dobře proměřte prostor. Ideálně by mělo zbýt alespoň 0,5 metru místa ze všech tří volných stran. Pokud tomu tak není, zvažte pořízení výklopného dvoulůžka na míru.

S úložným prostorem

Postele s úložným prostorem ve formě výsuvných šuplíků nebo vyklápěcích roštů užijete kromě spánku i k uložení ložního prádla nebo oblečení. Existují i různé designově řešené typy, například pro milovníky knih. Ti mohou rovnou po probuzení sáhnout do poličky po oblíbené četbě, aniž by vstávali.

Sledujte také druh materiálu

DŘEVO


Masivní dřevo obecně patří mezi nejkvalitnější materiály nábytku. Je ekologické, krásně voní a vydrží léta. Chcete-li ušetřit, zaměřte se na měkčí dřevo, jako je smrk nebo borovice. Tvrdší typy dřeva, jako buk, bříza či dub, jsou sice dražší, ale vynikají vyšší odolností a nádhernou texturou.

KOV


Nábytek z kovu se díky modernímu designu těší stále větší oblibě. Svědčí mu i kombinace se dřevem. Výhodou kovových postelí bývá nízká hmotnost, originální vzhled, dlouhá životnost, snadná údržba a vhodnost pro alergiky.

LAMINO


Lůžka z dřevotřísky ošetřená laminátovou fólií imitují různé druhy dřevin. Na výběr máte z množství barev, stylů zpracování a tvarů postelových rámů. S pravidelnou údržbou vám moderní nábytek z lamina vydrží dlouhé roky. K hlavním výhodám patří nižší pořizovací cena, stálobarevnost a snadná údržba povrchu.

ČALOUNĚNÍ


Čalouněná lůžka jsou pohodlná a příjemná na dotek. Nabízí většinou i velký úložný prostor. Nevýhodou je, že se v čalounění drží více prachu, roztočů a plísní, což z něj dělá hrozbu pro alergiky a astmatiky. Řešením je pravidelné čištění postele mokrou cestou.

Pokud toužíte po nadčasovosti a originálním designu, zvolte postel s koženým čalouněním. Kůže působí luxusním dojmem, je odolná, měkká a snadno ji otřete vlhkým hadříkem. Barvu kůže jednoduše sladíte s odstínem výmalby a ostatními barvami v ložnici.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4