Kam vyhodit kartonové krabice?

Kartonové krabice se vyrábějí slepením několika vrstev papíru. Setkal se s nimi každý z nás, víte ale, kam byste je měli vyhazovat?

Modrý kontejner

Jako první vás asi napadne modrý kontejner –⁠⁠⁠ místo pro papírový odpad. Přestože kartonové krabice obsahují kousky lepicí pásky, recyklace proběhne bez problémů, jelikož se během ní lepicí páska od papíru oddělí. Do modrého kontejneru byste neměli vhazovat kartonové krabice, které jsou značně znečištěné.

Nechejte si je doma

Co když se vám kartonové krabice budou ještě hodit? I když je zrovna teď k ničemu nepotřebujete, uschování kartonové krabice vám může v budoucnu ušetřit spoustu starostí. Jsou skvělé například pro uskladnění málo používaných věcí do sklepa nebo na půdu.

Darujte je 

Darování je nejlepší forma recyklace. Darování kartonových krabic může působit poněkud zvláštně, ale vzhledem k četnosti jejich využití se jedná o velmi praktickou pozornost, kterou ocení třeba váš soused při stěhování. A vy vykonáte dobrý skutek.

Prodejte je

Ano, kartonové krabice můžete dokonce prodat. Výkup kartonů a krabic je navíc i s odvozem. Oproti odvozu do klasické sběrny se vám vyplatí více.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4