Vyberte do své dílny správný typ lešenářské kozy

Stavební kozy jsou velmi důležitým pomocníkem pro stavební a montážní práce, bez kterého se neobejde ani vaše dílna. Jejich využití je díky odolnému materiálu a nastavitelné výšce opravdu široké. Lešenářské kozy navíc disponují vysokou nosností, což je nejen na stavbě velmi užitečné a praktické. Pořídit si můžete hned několik modelů. Pojďme si představit, jaké typy lešenářských koz je možné si představit.

 lešenářské kozy


Pevné lešenářské kozy

Tento typ výsuvných stavebních koz je vyroben z masivních ocelových trubek s pevnými nohami, které se nedají složit, a proto se označují jako pevné. Přestože jsou nohy pevné a nedají se skládat, lze konstrukci vysouvat směrem nahoru a upravovat tak dle potřeb její výšku. Velkou výhodou těchto stavebních koz, je především jejich velmi užitečná vysoká nosnost až do 400 kg. Naopak váha ocelové konstrukce se pohybuje pouze okolo 20 kg a jakákoliv manipulace s konstrukcí tak bude snadná.

 

Skládací lešenářské kozy

Stavební kozy skládací využijete pro zednické či malířské práce, ale také při údržbářských pracích. Koza má velký rozsah nastavitelné výšky, a tak ji lze využít také v místnostech s vysokými stropy. Důležité je také široké rozkročení nohou, díky kterým je koza stabilní také ve své maximální výšce 210 cm. Nohy se dají skládat a váha těchto koz se pohybuje pouze mezi 9-17 kg, takže manipulace a skladování kozy je velmi snadné. Nosnost skládacích lešenářských koz je také velmi vysoká a udrží tíhu až 300 kg. Vybrat si lze z různých typů, které se liší především svými rozměry.

 

Jak vybrat lešenářské kozy

Typy stavebních koz jsme vám představili. Pokud si chcete pořídit ale opravdu kvalitní lešenářské kozy, přinášíme vám pár rad a tipů, podle kterých je dobré se řídit při jejich výběru. V první řadě je dobré se zaměřit na účel, za jakým si stavební kozu pořizujete, a pro jaké činnosti ji budete využívat. Dle toho se pak odvíjí následný výběr kozy, u které nás bude zajímat její velikost, maximální výška, funkce, ale také nosnost. Dbejte na to, aby stavební kozy byly vyrobené z kvalitního materiálu, nejlépe ze silné oceli. Výhodné je koupit především takové kozy, které mají různé dílčí varianty a nastavitelný šířkový i výškový rozsah.

 

lešenářské kozy

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4